Pravý kastlík do kufru

Jelikož spíše nerada spoléhám na externí pomoc, vozím v kufru již od počátku mé symbiózy se Swištíkem aspoň základní nářadí. Nyní k tomu přibyl ještě socialistický lihový minivařič na pevný líh, pytlíkové polévky, kostky cukru, sůl a ... další "nezbytnosti", které ovšem poměrně chaoticky uloženy různě po kufru nebývaly vždy hned k nalezení. Swiftí kufr je členitý, takže klasicky hranatá přepravka vedle sebe nechávala spoustu nevyužitého místa. I napadlo mě vyrobit si vlastnoručně profilovaný úložný prostor, věrně kopírující kryt zadních tlumičů.

Šedé plastové kryty na pravé straně kufru jsem obalila potravinářskou fólií a sem tam ji přilepila izolepou k plastům. Poté jsem ve dvou vrstvách postupně naplácala na fólii nános ze sádry, bílé latexové barvy (zpomaluje tvrdnutí a lehce zvyšuje plasticitu) a jemného písku (zvýší pevnost).

Sádrový odlitek z jedné strany:

Sádrový odlitek z jedné strany

Sádrový odlitek z druhé strany:

Sádrový odlitek z druhé strany

Po vytvrdnutí jsem odlitek opatrně sundala z plastů, vnitřní stranu vylepila širokou izolepou (jakožto jednoduchým separačním prostředkem) a do vnitřní strany - čili na izolepu - jsem vlepila 4-5 cm široké pásky z filtračního papíru disperzním lepidlem Duvilax.

Polepování sádrové formy proužky papíru

Po důkladném proschnutí jsem na ně nanesla vrstvu namíchané polyesterové pryskyřice, pokladla ji skelnou tkaninou (teď už vím, že tato tkanina se musí stříhat úhlopříčně, nikoliv po vláknech...) a štětcem napustila další pryskyřicí. Klasické laminování (sice poprvé v životě, ale chtěla jsem to umět). Po vytvrdnutí jsem se snažila laminát oddělit od sádrové formy. Držely spolu dobře. Tak tedy kladívkem, v domnění, že sádra křupne a bude to. Pche, spíš bych rozbila laminátový odlitek! Takže po kouskách a různě páčit, dokud od sebe konečně neodskočily. Protože sádrové kopyto obsáhlo pouze tvarovaný prostor, rovnou plochu jsem vyplnila kartonem z krabice od netbooku Acer. Tvar z papíru jsem spojila s jednovrstvým laminátem: abych vytvarovala oblouk, vystříhala jsem zobáčky jako jsou u papírových slepovánek a "přišila" je k laminátu. Tj. vyvrtala jsem přes papír i laminát dvě maličké dírky a běžnou nití přistehovala, protože lepicí páska dlouho nedržela (akorát tak na dobu navrtání dírek).

Samostatný laminátový odlitek:

Samostatný laminátový odlitek

Papírem prodloužený laminátový odlitek:

Papírem prodloužený laminátový odlitek

Hotový pravý kastlík zevnitř:

Hotový pravý kastlík zevnitř

Hotový kastlík zvenčí:

Hotový kastlík zvenší

Úplně hotový kastlík:

Úplně hotový kastlík

Hotový kastlík zespodu:

Hotový kastlík zespodu

Pravý kastlík v autě:

Pravý kastlík v autě
Úložný kastlík na drobnosti na pravé straně kufru auta věrně kopírující vnitřní prostor