Věšák na kabáty

Věšet kabáty a bundy na jednoduché kovové dvojháčky na dřevotřísce mi vzhledem k čerstvě a neotřele vytapetované předsíni přišlo tak nějak fádní, proto jsem na internetu zvědavě hledala inspiraci ke změně. Mezi jinými se mi zjevil obrázek lyže na vodorovno a na ní běžné věšákové háčky. A vtom inspirace zabušila na dveře! Protože v mžiku jsem si vodorovnou lyži v představách otočila o 90° na stojato: na zahnuté špičce hladce přistane čepice či kšiltovka a pod ní koupený dvojháček pěknějšího vzhledu obslouží svrchní oděv.

V první fázi výroby nastalo hledání tří, velikostí co nejpodobnějších, lyží bez vázání a posléze jejich zkrácení na vhodnou délku. Na barvě lyží vůbec nezáleželo, protože místo nedržícího nátěru jsem jejich povrch hodlala umně skrýt do ušitého hábitu.

Tři připravené lyže

Můj plánovaný věšák sestával ze tří stejných plotovek spojených latěmi, které budou přišroubované na zdi předsíně a před nimi bude figurovat obdobná sestava, leč vytvořená z lyží. Napřed jsem smontovala kompletní celek, abych měla připravené předvrtané otvory, které jsem po obalení lyží látkou snadno lokalizovala za pomoci jehly.

Sestava z plotovek
Sestava z plotovek spolu s připojenou trojicí lyží

Poté došlo na sjednocení vzhledu lyží. Protože nátěr jakoukoliv barvou by dlouho nepřežil věšení bund, rozhodla jsem se pro ušití tří stejných "nohavic" z pružné látky zajímavého pozlaceného vzhledu. Navíc ji měli ve výprodeji za velice příznivou cenu.

"Oblečené lyže"

Lyže obalené ušitými nohavicemi z látky

Detaily zakončení látky na lyži:

Detaily zakončení látky na lyži
Detaily zakončení látky na lyži

Hotový věšák na zdi:

Hotový věšák na zdi
Hotový věšák na zdi
Hotový věšák na zdi
Věšák na kabáty s použitím starých lyží