Krmítko - náhrada Kongu

V obchodě pro zvířátka je možno zakoupit hračku z tvrdé gumy zvanou Kong. Je dutá a dovnitř se vkládají pamlsky, které při poctivém kutálení při psím hraní vypadávají průběžně na zem a pejsek je nadšeně baští. Ovšem sehnat Kong takových rozměrů, abych do něj každé rána lžicí našlapala vařenou snídani pro naši dvacetikilovou Berušku, se mi prostě nepodařilo. Navíc taková hračka stojí několik stovek. Při brouzdání v obchodním domě v oddělení zeleniny padl můj zrak na kokosový ořech. A myšlenka byla na světě!

Koupila jsem ten největší kokos, jaký měli a doma jsem do něj navrtala dvě dírky za účelem vylití kokosového mléka. Nikdo z pánečků o něj neměl zájem, ale obě fenky jej ze svých mističek vymlaskly s nadšením. Potom jsem pilkou na železo pracně odřezala tak velkou špičku, abych se dovnitř dostala nožem a z neporušeného ořechu vydlabala bílou hmotu. Ráno jsem slavnostně naplnila vydlabaný kokos směskou vařeného masa, rýže, zeleniny a česneku, nabídla Berušce a spokojeně odešla do práce.

Naplněný kokosový ořech:

Naplněný kokosový ořech

Odpoledne po návratu domů jsem se sháněla po prázdném kokosu. Nebyl k nalezení, pouze malý fragment připomínal, v čem Berča ráno dostala baštu. Spotřeba jednoho kokosového ořechu na den byla nemyslitelná, proto jsem začala hloubat nad festovnějším řešení.

Fragment kokosu:

Fragment kokosu

Ze slabšího prkénka z čistého dřeva jsem vyřezala tři mezikruží tak, aby do nich kokos zapadl. Slepila jsem všechny díly včetně kruhového spodku a malého mezikruží u otvoru kokosu epoxidem, začistila a opět použila k naplnění psím jídlem.

Slepená mezikruží:

Slepená mezikruží na kokosu

Naplněné krmítko:

Jídlem naplněné krmítko

Jediný pracovní den postačil, aby vzorně vyhlazené krmítko bylo "ožráno" o vrchní díl a okraje zbývajícího dřevěného obalu ožužláním roztřepeny k nepoznání...

Ožužlané krmítko:

Ožužlané krmítko

Výztuha z novoduru:

Výztuha z novoduru

Velmi mi pomohl tatínek vysoustružením jednotlivých mezikruží z bukového dřeva určeného na prahy a navrch přilepil kruh z novoduru. Toto řešení zaplaťpánbu odolává Beruščinu chrupu již řadu měsíců, přestože se tatínek nechal slyšet, že "tak zbytečnou práci dosud nedělal" :-)

Vysoustružené krmítko:

Krmítko z dílů vysoustružených z bukového dřeva
Kokosová náhrada drahého gumového "Kongu" pro většího pejska