Psí pelechy všeho druhu

Přehlídka všech typů a druhů pelechů, které mě kdy napadly a které jsem (nejen) našim fenečkám vyrobila:

Kruhový pelech
Motopelech
Dvojpelech
Molitanový pelech
Pelech z dřevěné palety
Pelech ze starého svetru

Pelech z palety

Převzala jsem inspiraci z internetu a jala se shánět malé, skladné dřevěné palety, se kterými se vytočím na balkóně. Protože výroba dřevěného pelechu s sebou nese vyšší riziko pilin a jiného smetí, tudíž na podložce z volebního plakátu na koberci v pokoji jsem dělala jen to nejnutnější.

Základem je pěkná, nejlépe celodřevěná paleta, včetně dřevěných, a nikoliv dřevotřískových, distančních nožiček. Málokdy byla z hlaďounkého dřeva, takže otřepy jsem uhlazovala větším hoblíkem po dědečkovi. Potom jsem pokračovala obkládáním obvodu širokými, buď dřevěnými prkny, nebo spíše pohotovějšími deskami nařezanými z ubufetěné plovoucí podlahy, šířka segmentu dostačovala úplně akorát. Pouze vepředu bylo obložení zaoblené a hodně zúžené, aby měl pejsek kudy lézt do pelechu.

Pro jistotu jsem celý paletový základ natřela dvěma vrstvami fermeže, hrany plovoučky i vícekrát. Pokud by totiž pelech stál venku na trávě, nebo i v loužičkách, dlouho by nevydržel.

Na hotový základ jsem seřízla potřebný rozměr 10cm molitanu z matrace (vždycky někdo i nějakou pěknou vyhodí) plus asi centimetr navíc a obalila jsem jej kupříkladu netkanou textilií. To proto, že samotný molitan se velmi špatně souká do povlaku, který jsem na něj ušila z pevné látky se zapínáním na suchý zip. Oblečený obalený molitan se jen napasuje na paletu a může vítat svého chlupatého obyvatele.

Díly pelechu z dřevěné palety

Povlak na silný molitan:

Povlak na silný molitan

Příklady pelechů z palety:

Příklad pelechu z palety
Příklad pelechu z palety
Příklad pelechu z palety
Příklad pelechu z palety
Pelech z dřevěné palety